مدرسه حسابداری حسابفا

راهنمای نصب و راه اندازی ماژول پرستاشاپ حسابفا


برای نصب و افزودن ماژول پرستاشاپ حسابفا، ابتدا آخرین نسخه ماژول را از صفحه افزونه ها دانلود کنید. سپس به پنل ادمین پرستاشاپ خود رفته و با انتخاب منوی ماژول ها مدیر ماژول به صفحه مدیریت ماژول ها بروید.
presta shop


در صفحه مدیر ماژول، بر روی دکمه بارگذاری یک ماژول کلیک کنید و سپس فایل فشرده ماژول را که از سایت حسابفا دانلود کرده اید انتخاب کرده و نصب کنید.

presta shop


پس از نصب، بر روی گزینه پیکربندی ماژول کلیک کنید تا وارد صفحه تنظیمات ماژول شوید. برای راه اندازی ماژول پرستاشاپ، ابتدا باید کلید API کسب و کار خود را وارد کنید. برای اینکار، وارد تب کلید API شوید و سپس مشخصات حساب خود در حسابفا و کلید API خود را وارد کنید و بر روی دکمه ذخیره کلیک کنید.

نکته
برای دریافت کلید API کسب و کار خود، وارد حساب خود در حسابفا شده، سپس وارد کسب و کار خود شوید و از قسمت تنظیمات وارد صفحه تنظیمات مالی شوید. سپس از تب API بر روی دکمه نمایش کلیک کنید تا کلید API شما نمایان شود.

presta shop


پس از ثبت مشخصات و کلید API، ماژول شما عملیاتی شده است. اما امکان تنظیمات دیگری هم در این ماژول وجود دارد. بعنوان مثال از تب محصولات می توانید انتخاب کنید کدام کد در پرستاشاپ بعنوان بارکد در حسابفا در نظر گرفته شود. و با فعال کردن گزینه های به روزرسانی قیمت و به روزرسانی موجودی، پس از تغییر قیمت یک کالا یا موجودی یک کالا در حسابفا، بصورت خودکار این تغییر در پرستاشاپ نیز اعمال می گردد.

presta shop


از تب مشتریان می توانید تعیین کنید کدام آدرس در پرستاشاپ بعنوان آدرس مشتری در حسابفا ذخیره شود و یا مشتریانی که در پرستاشاپ تعریف می کنید یا ثبت نام میکنند، در کدام دسته بندی (به چه نامی) در حسابفا قرار گیرند.

presta shop


از تب روشهای پرداخت می توانید تعیین کنید که با هر روش پرداختی که در پرستاشاپ دارید، چه بانک متناظری در حسابفا تحت تاثیر قرار گیرد. به بیان دیگر، پس از پرداخت سفارش در پرستاشاپ، این پرداخت در چه حساب بانکی در حسابفا ثبت گردد.

presta shop