مرکز آموزش حسابفا

ایجاد و ارسال لینک کارت حساب اشخاص


حسابفا به دلیل ماهیت آنلاین و ابری بودن خود، این قابلیت را برای شما مهیا می کند که مشتریان و طرف حساب های شما بدون نیاز به عضویت و ثبت نام در سایت بتوانند حساب خود را کنترل کنند و از آخرین وضعیت مالی خود مطلع شوند. دقت کنید که مشتری یا طرف حساب شما فقط به اطلاعات حساب خود دسترسی داشته و به هیچ بخش دیگر از کسب و کار و اطلاعات حسابداری شما دسترسی نخواهد داشت.

روش کلی کار بدین صورت است که برای هر شخص یک لینک تولید می شود و این لینک در اختیار وی قرار می گیرد (لینک در واقع یک آدرس اینترنتی است که کاربران را به صفحه ای هدایت می کند)، کافیست این لینک را با روش های مختلفی که وجود دارد مثلا از طریق پیام رسان ها، پیامک و یا یک ایمیل ساده به دست شخص مورد نظر برسانید و وی بر روی لینک کلیک کند تا به صفحه کارت حساب خود هدایت شود.

شما می توانید بر روی لینک کارت حساب هر شخص که تولید می کنید مدت زمان اعتبار تعیین کنید به طوریکه آن شخص فقط در یک مدت زمان محدود بتواند کارت حساب خود را مشاهده نماید.

مراحل کار:

ابتدا از لیست اشخاص (منوی تعاریف > اشخاص)، بر روی ردیف مربوط به شخص مورد نظری که می خواهید لینک کارت حساب ارسال شود کلیک کنید تا انتخاب شود، سپس بر روی دکمه ی سبز رنگ لینک کارت حساب که در بالای لیست قرار دارد کلیک کنید تا پنجره ارسال لینک باز شود.

در پنجره ی باز شده ابتدا مدت زمان اعتبار و فعال بودن لینک را به تعداد روز وارد کنید. همانطور که مشاهده می کنید به صورت پیش فرض لینک به مدت 90 روز اعتبار دارد. سپس اگر شخص مورد نظر دارای ایمیل می باشد به راحتی با وارد کردن آدرس ایمیل وی و کلیک بر روی دکمه "ارسال"، سیستم به صورت خودکار لینک کارت حساب را برای ایشان ایمیل می کند.
در غیر این صورت می توانید لینک را به صورت دستی برای شخص ارسال کنید، بدین صورت که بر روی دکمه دریافت لینک کلیک کنید تا سیستم لینک کارت حساب را تولید کند سپس بر روی دکمه کپی کلیک کنید تا لینک در حافظه ی دستگاه شما کپی شود (دقت کنید که با کلیک بر روی دکمه ی کپی سیستم پیغام مبنی بر کپی شدن را نمایش دهد) و در نهایت در هر بخشی که می خواهید آن را جایگذاری (paste) کنید و ارسال نمایید.

صفحه کارت حساب قابل مشاهده توسط مشتری
مشتری یا طرف حساب با وارد شدن به صفحه کارت حساب خود، می تواند کلیه اطلاعات حساب خود مانند مانده حساب، سر جمع فاکتور های فروش و خرید به همراه مبالغ پرداخت نشده و سررسید گذشته در هر کدام و لیست صورتحساب خود را مشاهده و کنترل نماید.