hesabfa-blog-images

حتما شما هم تا امروز به تعداد زیاد آگهی های استخدام حسابدار در رسانه های مختلف دقت کرده اید. غلط نیست اگر بگوییم که استخدام حسابداران به میزان قابل توجهی از سایر رشته ها در بازار کسب و کار بیشتر است.


شاید این موضوع برای فعالان و متخصصان رشته حسابداری جذاب باشد، که البته یقینا هم همین طور خواهد بود، اما آنچه واضح است، همه ما در هر شغل و تخصصی که فعالیت کنیم، از این موضوع استقبال می کنیم که بتوانیم برای خودمان کار کنیم و به اصطلاح عمومی، آقای خودمان باشیم.

بر خلاف آنچه که فکر می کنید، رشته حسابداری از جمله مشاغلی است که فرصت های فعالیتی آن در قالب فریلنسرینگ بسیار بالاست. به این معنا که نیاز نیست شما را برای کار در جایی استخدام کنند، بلکه شما می توانید کارفرمای خودتان باشید و درآمدهای ماهیانه خود را از تخصصتان، به سرعت افزایش دهید.

در گام نخست، باید با آگهی های استخدام حسابدار خداحافظی کنید. بله درست خواندید، برای ورود به این شیوه فعالیت، باید ابتدا ذهن خود را از نگرش استخدامی، به نگرش کارفرمایی تغییر دهید. شما نیازمند قدرت ریسک، روابط عمومی مناسب و البته اعتماد به نفس می باشید. در گام دوم، می بایست اطلاعات کاملی از شرکت ها و کسب و کارهای فعال در محل سکونت خود بدست بیاورید. البته انتخاب حیطه فعالیتی شرکت ها و کسب و کارها، بر اساس تخصص و تجربه شما انجام می شود. یقینا به لیستی از شرکت ها دست پیدا می کنید که در حال حاضر به فعالیت مشغول هستند.