hesabfa-blog-images

از منوی تعاریف وارد صفحه ی اشخاص ( طرف حساب ها) می شویم . 

         با زدن دکمه ی افزودن شخص، اطلاعات کامل شخص قابل افزودن و ویرایش است .

          در این قسمت، نام مشتریان و فروشندگان و سایر اشخاص را تعریف می کنیم .

         می توانید اطلاعات اشخاص یا طرف حساب های خود را بصورت گروهی از فایل excel  وارد کنید. برای این کار روی دکمه ورود از اکسل کلیک نمایید .

 

          لیست اشخاص از منوی تعاریف صفحه ی اشخاص  قابل دسترسی است . در این قسمت امکان ویرایش یا حذف اشخاص نیز وجود دارد .

          درصورتیکه برای شخص، تراکنش مالی ثبت شده باشد امکان حذف آن وجود ندارد. برای حذف چنین شخصی، ابتدا تراکنش های مالی آن را حذف کنید .

         در این صفحه با دبل کلیک روی نام شخص، وارد کارت حساب اشخاص می شوید .

صورتحساب معین شخص (طرف حساب) :

در صفحه اطلاعات شخص، در پایین صفحه، صورتحساب شخص (طرف حساب) قرار دارد، که شامل تمامی تراکنش های مالی شخص با موسسه شما می باشد، شامل فاکتور فروش، خرید، برگشت از فروش، برگشت از خرید، دریافت و پرداخت نقدی، بانکی و چک های دریافتی و پرداختی .
همچنین امکان چاپ و تهیه پی دی اف از صورتحساب شخص در همین صفحه وجود دارد .

 

لینک کارت حساب :

یقینا تا به حال در شرایطی قرار گرفته اید که نیازمند ارسال اطلاعات حساب طرف های حساب کسب و کارتان بوده اید. در شیوه های سنتی، شما می بایست پرینت حساب های فرد مورد نظر را گرفته و برای وی ارسال کنید و یا از او دعوت کنید تا به دفتر کارتان بیاید و حساب های خود را در سیستم حسابداری شما مرور کند.

حساب فا با ایجاد قابلیت لینک کارت حساب، به شما امکان می دهد تا با ارسال این لینک به مشتریان خود یا افراد طرف حساب، آنها بتوانند در هر لحظه و به صورت آنلاین و به روز، کارت حساب خود را به سادگی کنترل کنند .

هر تغییر در حساب شخص بلافاصله در کارت حساب به روز می شود و شخص در هر لحظه می تواند آخرین وضعیت مالی خود را مشاهده می کند .

در پنجره ی باز شده ابتدا مدت زمان اعتبار و فعال بودن لینک را به تعداد روز وارد کنید. همانطور که مشاهده می کنید به صورت پیش فرض لینک به مدت 90 روز اعتبار دارد .

سپس اگر شخص مورد نظر دارای ایمیل می باشد، به راحتی با وارد کردن آدرس ایمیل وی و کلیک بر روی دکمه "ارسال"، سیستم به صورت خودکار لینک کارت حساب را برای ایشان ایمیل می کند . 
در غیر این صورت می توانید لینک را به صورت دستی برای شخص ارسال کنید، بدین صورت که بر روی دکمه دریافت لینک کلیک کنید تا سیستم لینک کارت حساب را تولید کند سپس بر روی دکمه کپی کلیک کنید تا لینک در حافظه ی دستگاه شما کپی شود (دقت کنید که با کلیک بر روی دکمه ی کپی سیستم پیغام مبنی بر کپی شدن را نمایش دهد) و در نهایت در هر بخشی که می خواهید آن را جایگذاری و ارسال نمایید .  

 دقت کنید که مشتری یا طرف حساب شما فقط به اطلاعات حساب خود دسترسی داشته و به هیچ بخش دیگر از کسب و کار و اطلاعات حسابداری شما دسترسی نخواهد داشت .